Konkurencja dla Microsoft

Miejscami, gdzie stosuje się oprogramowanie Linux, są w dużej mierze środowiska serwerowe, dla których sprzęt oraz Oprogramowanie i usługi IT oferują także wielkie i duże firmy z branży komputerowej jak IBM, Dell, Hewlett-Packard, Sun Microsystems, czy Red Hat i Novell.

Od lat, coraz częściej, rządy kolejnych państw europejskich i światowych, starają się wykorzystywać Linuksa na komputerach swoich administracji państwowej. Dodatkowo, co warto zauważyć, ze względu na bezpieczeństwo (nie ma na niego właściwie wirusów), stabilność, łatwość modyfikacji jego kodu źródłowego, z systemu Linuksa korzystają liczne agencje wywiadowcze, korzysta kontrwywiad i nawet wojsko.

Hakerzy mogą z niego korzystać bez obaw o to, że ktoś się do nich włamie, wykradnie dane i wpuści wirusa. Na Linuksa wyprodukowano ich bardzo mało, co czyni go liderem stabilności wśród systemów operacyjnych na świecie. A jego cena, niemal zerowa, może być zagrożeniem dla potentata, jakim jest Microsoft. Oprogramowanie i usługi IT niech się strzegą tego wynalazku.

Comments are closed.