Łatwa obsługa

To, co najciekawsze w systemie Linux, to jego prostota. Nieskomplikowane, bardzo intuicyjne menu schowane za ekranem, które obejmuje podstawowe funkcje jest bardzo łatwe w obsłudze. oprogramowanie dla niewidomych i System uruchamia się momentalnie, często w czasie krótszym niż minuta. A warto dodać, że pożerający pamięć operacyjną i dyskową Microsoft Windows XP, Vista czy 7, uruchamia się nawet kilka minut dłużej.
Do tego wszystkiego dochodzi fakt, że Linux jest programem darmowym i zawiera oprogramowanie dla niewidomych. I bardzo rzadko się uszkadza. Z jego strony internetowej oraz licznych hostingów plikowych można pobrać Ubuntu, Debilna i inne jego uniwersalne produkty. Za darmo. I jeśli nie zależy nam na pełnej wersji, takiej, która automatycznie może sprostać wszystkim wymaganiom, jakie mam w stosunku do komputera, to system będzie nam wiernie służył.
Mała awaryjność wynika też z tego, że na ten system ciężko wynaleźć wirusy, które mogłyby go uszkodzić. Jest tak prosty i tak stabilny, że to wielkie wyzwanie. Co nie znaczy, że takie programy nie powstają. Są tworzone, ale w dalszym ciągu stanowią ułamek procenta wszystkich wirusów w sieci WWW.

Comments are closed.